Grzałki galwaniczne

Używana do obróbki metali i stopów kąpiel galwaniczna wymaga specjalnych elementów grzejnych. W ofercie Selfa znajdują się grzałki galwaniczne wysokiej jakości, które umożliwiają przeprowadzenie całego procesu. Czym właściwie są, jak działają i kiedy są stosowane?

Czym jest grzałka galwaniczna ?

Grzałka galwaniczna to zanurzeniowy element grzejny służący do ogrzewania kąpieli technologicznych. Składa się z osłony ze stali szlachetnej lub kwarcu, bryzgoszczelnej głowicy oraz wkładkowego elementu grzejnego. Na osłonie widoczny jest znak pierścieniowy, który wyznacza minimalną głębokość zanurzenia w kąpieli, a jego celem jest określenie części grzejnej grzałki. Wkładkowy element grzejny jest w tym wypadku ceramiczny, zaś głowica jest wykonana z polipropylenu.

Jakie właściwości mają grzałki galwaniczne ?

Grzałki galwaniczne są odporne na działanie różnych kąpieli technologicznych w zależności od zastosowanej obudowy. a ich gumowe uszczelki wraz z polipropylenową puszką stanowią bryzgoszczelną osłonę, która chroni zaciski elektryczne samej grzałki. Są przystosowane do pracy w pionie, dlatego można ich używać do kąpieli w wannach i najróżniejszych zbiornikach. Ich modułowa budowa oraz elementy wykonane z wysokiej jakości materiałów sprawiają, że są całkowicie odporne na działanie związków chemicznych i szczelnie chronią przyłącza prądowe. Dzięki temu kąpiel galwaniczna może przebiegać prawidłowo, a koszty eksploatacji są znacznie niższe.

Do czego wykorzystywane są grzałki galwaniczne ?

Grzałki tego rodzaju są powszechnie wykorzystywane w galwanizerniach, czyli zakładach, w których przeprowadzany jest proces galwanizacji. Polega on na pokrywaniu metalu różnorodnymi powłokami poprzez osiadanie jednego metalu na drugim. W tym wypadku używa się różnego rodzaju procesów, takich jak niklowanie, chromowanie, złocenie, miedziowanie czy cynkowanie. Grzałki galwaniczne z powodzeniem mogą być też wykorzystywane w przemyśle do ogrzewania cieczy w zbiornikach. Sprawdzają się w sytuacjach, w których konieczne jest uniknięcie krzepnięcia, krystalizacji czy żelowania cieczy.

Polityka prywatności & RODO