Sposoby montażu

Możliwe są różne metody montażu wszystkie zaprojektowane w celu szybkiej instalacji. Wśród nich wyróżniamy trzy rodzaje mocowań klejonych oraz mechaniczne napinacze.

Powierzchnia samoklejąca – nadaje się do szybkiej i wygodnej instalacji. Na gładką odtłuszczoną powierzchnię należy położyć matę klejącą uprzednio ściągając z niej powłokę ochronną, następnie rozwinąć na niej silikonowy element grzewczy i docisnąć. UWAGA: ten sposób montażu nie jest zalecany do zakrzywionych powierzchni lub dla grzałek o mocy powyżej 0,8 W/cm² i temperaturze pracy powyżej 205°C

Silikonowe montaz 1

Klej RTV stosowany powierzchniowo wulkanizujący w temperaturze pokojowej – dla silniejszego połączenia. Elementy montowane w ten sposób są gotowe do użytku po 48 godzinach. Odporny na temperatury do 205°C lub 260°C. Pakowany w pojemnikach 90 i 355 ml. Dla większych elementów grzejnych zaleca się stosowanie klejów dwuskładnikowych.

Silikonowe montaz 2

Zestaw spoiwa silikonowego – dwuskładnikowy zawiera żywice i utwardzacz które z łatwością się ze sobą mieszają i mogą być z łatwością nakładane pędzlem. Wytrzymuje temperatury do 175°C.

Silikonowe montaz 3

Mechaniczne napinacze – gdy silikonowy element grzejny ma być wykorzystywany w wielu miejscach i przenoszony zaleca się ich stosowanie. Inne rodzaje napinaczy mechanicznych to zatrzaski, sprężyny, rzepy.

Silikonowe montaz 4

Fotowoltaika

SELFA PV - moduy fotowoltaiczne

Inwestycje

inwestTechnologia 3D

inwestInwestycje zrealizowane

Polecamy

Zapalarka sylitowa do biomasy GOWI-0057 »

Pobierz katalog produktów

SELFA GE - katalog PDF polski (12 MB)   SELFA GE - english catalogue PDF (20 MB)

Tagi

Bojler Frytownice Grzałki Grzałki ze sterowaniem Pralki Pralnice przemysłowe Promienniki Regulatory Termostat Wytwornice pary Zapalarki [Więcej]